{* *}

Чому вчити польську мову?

І тільки мова допоможе вам пізнати польську ментальність та культуру

Польща є унікальною країною, яка має багатолітню історію.

Соляні шахти, озера, гірські хребти та стародавні замки завжди зачаровують красою.

Польська кухня.

Це є надзвичайно смачна, доступна та у великій кількості і порціях їжа.

Обов'язково скуштуйте супи, м'ясні або рибні страви, молочні продукти, десерти (пончики, млинці, морозиво, шоколад).

Шукайте саме місцеві "кафешки",  невеличкі і, для когось, - можливо, - непомітні. Але справа зовсім не в інтер'єрі. Вся "сіль" - в національній кухні.

Чим живуть поляки.

Поляки надзвичайно пишаються своєю країною. Вони - патріоти у всьому: купують техніку, авто, їжу, одяг, хімію, взуття і т.д. власного виробництва та радять гостям міста, туристам і іноземним студентам робити те ж саме. 

Неймовірна ввічливість вражає з перших хвилин перебування у Польщі. " Доброго дня", "Привіт", " Будь ласка", "Прошу", "Вибачте ", "Чим можу бути корисним?", "Чи щось підказати?" - усе це лише краплина у морі, якщо говорити про ввічливість звертань польської мови. 

Бажання допомогти і підказати людині, яка, принаймні, хоч трохи розмовляє або намагається говорити польською мовою є щирим і надзвичайно милим.

Молоде покоління поляків гарно говорить, як мінімум, трьома іноземними мовами: англійською, німецькою, французькою, або італійською чи іспанською. Пострадянське покоління трохи говорить та розуміє російську.

Поляки будь-якого віку обожнюють активний спосіб життя, багато подорожують, гарно знають історію та традиції сусідніх країн. 

Велосипеди, скейтборди, ролики, скейти, електросамокати - усе це маленька частина життя поляків.

Життя студентів.

Що вам відомо про студентські "безглузді витівки" у травні?  Коли президент університету бере під власний контроль студентське містечко, а очільник міста дозволяє студентам "відриватися на повну", що значить 'викрадати' візки із супермаркетів  (на час, з умовою повернення), організовувати імпрези - вечірки,  гучно вмикати музику, галасити, танцювати,  обливатися водою, фарбами і просто "шаленіти від життя"?

Польський кінематограф. 

Польський кінематограф - одна з причин почати вчити польську.

Інтер'єри та екстер'єри фільмів, як правило, є простими. Всі теми є  актуальними та про реалії життя.

Це історичне, воєнне, повоєнне, молодіжне кіно, детективи-розслідування, комедії з вкрапленнями трагізму і нотками сарказму.

Що приємно дивує?

Відкритість польської нації вбачається у заміських ландшафтах, у невеличких містах і селищах.

Відсутність огорож та високих парканів, велика кількість квітників, відкриті тераси та балкони з живими квітами.

 

Якщо ви полюбляєте затишну атмосферу, кіно, прогулянки площами, велосипеди, історію і пам'ятки, смачно поїсти, поспілкуватися і просто відчути барви життя - вам неодмінно варто почати вивчати польську  мову!